Soda, cukier i inne do peelingu domowego

Peeling do ciała – kokosowe szaleństwo

Prosty i naturalny kosmetyk, który zastąpi sztuczne peelingi, mydła czy gąbkę do mycia. Ideą jest wykorzystanie składników dobrze tolerowanych nie tylko przez naszą skórę, ale i żołądek.

Główny składnik – olej kokosowy

Masło kokosowe do ciała
Olej kokosowy głównym składnikiem peelingu do ciała

Olej kokosowy natłuszcza skórę, dzięki czemu nie musisz się balsamować po kąpieli. Dodatkowo chroni ją przed uszkodzeniami, zmiękcza i oczyszcza. Najlepiej przed sporządzeniem peelingu rozpuścić olej w temperaturze 25-30 stopni C. W ten sposób łatwiej będzie nam połączyć wszystkie składniki.

Produkty sypkie

Naturalny kosmetyk do ciała

Sól – himalajska, morska lub kamienna. Działa przeciwzapalnie oraz dezynfekuje i przyśpiesza gojenie ran.

Kawa – dzięki zawartej kofeinie poprawia mikrokrążenie i działa antycellulitowo. Związki polifenolowe wygładzają nierówności skóry, poprzez opóźnienie rozkładu witaminy C. Dlatego dobrze jest wzbogacić peeling na bazie kawy sokiem z cytryny lub pomarańczy.

Cynamon – silnie rozgrzewa, dlatego warto peelingować nim stopy. Działa ściągająco i przeciwbakteryjnie.

Soda – działa zasadotwórczo. Łagodzi swędzenie, wygładza skórę i poprawia krążenie krwi. Ma zastosowanie w kuracjach antygrzybicznych i odtruwających.
Cukier – nawilża i ma działanie łagodzące, dlatego nadaje się do skóry wrażliwej.
Kurkuma – wyrównuje koloryt skóry. Spowalnia uszkadzanie komórek i jest pomocna przy problemach skórnych. Ma silne działanie antybakteryjne.
Olejki
Naturalny olejek lawendowy
Olejek lawendowy z Dworzyska

Krople miętowe składnik peelingu kokosowego

Olejek lawendowy – wykazuje działanie przeciwgrzybiczne, odkażające i przeciwbakteryjne. Jest bardzo delikatny, przez co nie powoduje podrażnień.

Krople miętowe – chłodzą i oczyszczają skórę.

Od produktów sypkich zależy jaki będzie twój peeling. Zastanów się, czy kosmetyk ma być mocno ścierający. Jeżeli tak, to koniecznie dodaj sól lub cukier. Możesz też zastąpić zwykłą gąbkę do mycia – peelingiem na bazie sody oczyszczonej. Najważniejsze jednak są proporcje, których nie podam, ponieważ zawsze robię wszystko „na oko” :). Zacznij od kilku łyżek oleju kokosowego i dodawaj produkty sypkie. Jeżeli konsystencja jest zbyt sucha, dodaj więcej oleju.
Mój ulubiony peeling:
  • olej kokosowy
  • soda oczyszczona
  • sól
  • sok z cytryny

Taki peeling nie brudzi całej łazienki i jest łatwy w przygotowaniu. Głównie stosuję go na stopy, łokcie, kolana i pośladki. Raz na tydzień wykonuję peeling całego ciała.

Pamiętaj!!! Najważniejsza jest systematyczność!

Powodzenia 🙂

 

Autor: Kamila Zubrycka-Sobolewska

 

Leave a comment